Komunální volby politikům přinesou více peněz než angažmá v parlamentu

Politici v dozorčích radách či představenstvech městských firem si přijdou na miliony korun. Přivýdělky poslanců se počítají „jen“ ve statisících.

Komunální volby, které začnou už příští pátek, vynesou zvoleným politikům víc peněz než angažmá v parlamentu. Ukázala to sonda HN do majetkových přiznání komunálních politiků. Zatímco přivýdělky poslanců ve státních firmách se počítají „pouze“ na statisíce, městské firmy – zvláště ty pražské, posílají svým politikům i miliony.

Například pražský zastupitel za ČSSD Miroslav Poche si vydělal v dozorčí radě Pražské energetiky 1,6 milionu korun – za pouhý rok a vedle svého platu. Podobných příkladů je mnoho. Zákon o střetu zájmů zakazuje, aby placení komunální politici brali peníze i od městských firem. Zvolení zástupci si ale našli cesty, jak zákon obcházet.

Například tak, když starosta městského obvodu bere peníze za post ve firmě, kterou ovládá hlavní město. Nebo když politik bere peníze od firmy, která sice není přímo městská, vlastní ji ale jiná společnost, která už městská je.

Dokončení viz iHned.cz

Facebook
Twitter
Zatím tu nejsou žádné komentáře.

Sorry, the comment form is closed at this time.