Nečas: Návrh, který vezme politikům ve firmách miliony, jde správným směrem

Politici mohou přijít o miliony, které si přivydělávají ve firmách, kde mají podíl města. Vláda nezavrhla návrh opoziční ČSSD, podle kterého by se tyto odměny měly zrušit. Premiér Petr Nečas řekl, že jde dobrým směrem, ke konkrétnímu návrhu má ale vláda výhrady, o nichž se ještě musí jednat. K návrhu opoziční ČSSD, aby politici zvolení do místních zastupitelstev přišli o odměny za účast v komunálních firmách, má vláda Petra Nečase výhrady, ale podle premiéra jde správným směrem.
„Je to formulováno příliš paušálně,“ řekl předseda vlády. Ministři poukazují na to, že by to negativně dopadlo i na lidi, kteří byli v komunálních firmách ještě před zvolením do zastupitelstev, a tak k zákonu zaujali neutrální stanovisko. „Převažuje u mě ale pohled, že ten zákon míří správným směrem,“ uvedl Nečas.
Ministerstvo spravedlnosti při připomínkování zákona uvedlo, že zákon může přispět k větší transparentnosti veřejné správy. „Není vyloučen ani přínos z hlediska boje proti korupci,“ napsal resort justice do svého vyjádření k návrhu, který teď budou posuzovat poslanci.

Dokončení viz iDnes.cz

Facebook
Twitter
Zatím tu nejsou žádné komentáře.

Sorry, the comment form is closed at this time.