Bývalá zastupitelka se bojí, že v případu nepadne obvinění

Bývalá pražská zastupitelka Jana Ryšlinková se obává o osud vyšetřování kauzy Opencard. Domnívá se, že policii stojí v cestě řada překážek, které jí brání v obvinění konkrétních lidí. Příští úterý uplyne rok ode dne, kdy Ryšlinková kvůli Opencard podala trestní oznámení a policie případ stále vyšetřuje. Zajistila na magistrátu dokumenty a vyslechla bývalé radní hlavního města.

„Nevím, jestli můžu věřit tomu, že se vše vyšetří. Je těžké odhadnout, jaká je v rámci vyšetřovacích orgánů vůle dotáhnout to do konce,“ uvedla bývalá zastupitelka. „Myslím, že mnoho lidí má v hlavě dost jasno o tom, co se na magistrátu dělo. Kauza Opencard běžela podle předem vyzkoušeného scénáře, všichni to vědí a znají jména, která za tím jsou, problémem jsou důkazy,“ poznamenala.

Neprůhledné zadávání zakázek Týden.cz

Projekt Opencard vyvolal řadu podezření především kvůli přidělování zakázek. V počátcích projektu Opencard uzavřelo město několik nevýhodných smluv, které dodavatelům zaručovaly výsadní postavení. Podle některých auditorů byly zakázky také záměrně děleny tak, aby na ně nemuselo být vypsáno výběrové řízení. Zakázky pak byly přidělovány stejným firmám, které byly podle některých médií napojeny na známé pražské podnikatele.

Dokončení viz

Facebook
Twitter
Zatím tu nejsou žádné komentáře.

Sorry, the comment form is closed at this time.