Víkendový protikorupční seminář v Rozsochatci

V termínu od 24. do 26. srpna 2012 proběhne již 8. ročník víkendového protikorupčního semináře na zámku Rozsochatec v Rozsochatci. Intenzivní seminář začne v pátek odpoledne a skončí v neděli po obědě.

V pátek večer začneme debatou se soudcem nejvyššího správního soudu Janem Passerem o tom, v jakých okolnostech je a v jakých není účelné se s problematickými kauzami obracet na soud. Pohovoří mimo jiné o zajímavých rozsudcích, které pro úsilí o lepší správu veřejných záležitostí otvírají nové možnosti – a zároveň i o mezerách v oblastech, které na „prosouzení“ teprve čekají.

Sobotní program se bude věnovat především praktickým otázkám při zavádění dobré praxe ve čtyřech oblastech komunální politiky. Na oblasti hospodaření s obecním majetkem a veřejných zakázek se budeme dívat zejména prizmatem nastavení kontrolních mechanismů, ale budeme mít na mysli i to, že přílišná regulace může působit kontraproduktivně. V oblasti obecních obchodních společností se budeme věnovat jednak zásadám dobré správy a jednak ukázkám praktických problémů způsobených zneužíváním jejich právního postavení na samosprávách. Blok věnovaný informační politice a rozhodovacím procesům se bude soustředit zejména na problematiku jednacích řádů zastupitelstev a zveřejňování videozáznamů z jejich zasedání. U každého bloku vyhradíme dostatek času pro vzájemnou debatu o daných otázkách.

Večerní program věnujeme představení dvou protikorupčních platforem, které vznikly v posledním půlroce a kladou si za cíl prosadit zásadní změny v protikorupční politice ČR.

Nedělní dopoledne věnujeme nejprve rozebírání konkrétních kauz a navážeme rozebráním možností spolupráce a vzájemné výpomoci mezi lidmi aktivně prosazujícími lepší správu veřejných záležitostí na svých samosprávách.

Podrobné informace:

KDE: Seminář se odehraje v prostorách zámku Rozsochatec nedaleko Havlíčkova Brodu, zde naleznete zámek na mapě:  http://mapy.cz/s/16M7 Pro účastníky je zajištěno ubytování na vícemístných pokojích zámku.

KDY: pátek 24. 8. 2012 od 16:00 – neděle 26. 8. 2012  14:00

KAPACITA: cca 30 osob

STRAVOVÁNÍ: V rámci semináře je zajištěno společné stravování přímo v objektu zámku, respektive v přilehlé restauraci. V případě potřeby se budeme snažit zajistit možnost vegetariánského jídla.

CENA: 500,- Kč jako příspěvek na pokrytí nákladů na ubytování a stravu účastníků.

REGISTRACE: Kapacita semináře je již naplněna, registrace bohužel není nadále možná. V případě zájmu o zařazení na seznam náhradníků, napiště prosím e-mail na adresu [email protected] – v případě, že se uvolní kapacita, se vám okamžitě ozveme.

PROGRAM: Detailní program semináře naleznete v tomto odkazu: Podrobný program Rozsochatec 2012

V případě zájmu o jakékoliv další informace se prosím obraťte na Jana Koteckého na telefonu 725 919 943 nebo na uvedeném e-mailu.

Uspořádání semináře je podpořeno z grantů Stefan Batory Foundation a Velvyslanectví Norského království v České republice.

Facebook
Twitter
1 Komentář
  • Pavel Suchomel
    Vytvořeno: 14:18h, 14 srpna Odpovědět

    Velice společensky prospěšné A UŽITEČNÉ. Když to dokázali v jiných státech DOKÁŽEME TO I MY !! DĚKUJEME! Sdružení občanských iniciativ Brno Pavel Suchomel

Přidejte komentář