Karel Březina míří již potřetí před Obvodní soud pro Prahu 9

V listopadu 2011 podalo Oživení trestní oznámení na členy statutárních orgánů městských společností, které nevymáhaly po Karlu Březinovi neoprávněně vyplacené odměny. V souvislosti s prověřováním těchto skutečností byl nakonec obviněn a následně obžalován sám Karel Březina a to z trestného činu podvodu. Podstatou obvinění Karla Březiny je skutečnost, že neinformoval valnou hromadu městských společností o jemu známé skutečnosti, že není způsobilý vykonávat funkci statutárního orgánu, protože nesplňuje předpoklady, které pro člena dozorčí rady stanoví obchodní zákoník.

Obvodní soud pro Prahu 9 měl však dlouhodobě za to, že jednání pana Březiny není trestným činem. Samosoudkyně Mgr. Denisa Durdíková trestní stíhání Karla Březiny nejprve zastavila a následně jej dvakrát za sebou zprostila obžaloby. Obvodní soud pro Prahu 9, respektive samosoudkyně Mgr. Denisa Durdíková se tak opakovaně neřídila právním názorem nadřízeného Městského soudu v Praze.

Městský soud v Praze i druhý zprošťující rozsudek podle očekávání zrušil a věc vrátil Obvodnímu soudu pro Prahu 9 k novému projednání.

Tentokrát však bude ve věci rozhodovat jiný senát, respektive samosoudce.

Z usnesení Městského soudu v Praze citujeme: „Obvodní soud pro Prahu 9 není schopen vymanit se ze svých stále stejných úvah a závěrů, které byly již potřetí označeny za ne zcela objektivní a správné a proto Městský soud v Praze nařídil, aby věc byla projednána a rozhodnuta v jiném složení senátu.“

Více informací ke kauze, včetně znění rozsudků, naleznete na stránkách Oživení.

Bližší informace podá Petra Bielinová, tel. 605 54 34 19

 

Facebook
Twitter
Zatím tu nejsou žádné komentáře.

Přidejte komentář