Podporujeme iniciativu nezávislá.média

Iniciativa nezávislá.média přináší pět kroků pro budoucnost českých médií.

Podporujeme iniciativu Rekonstrukce státuNadačního fondu nezávislé žurnalistiky  nezávislá.médiaUsilujeme o novelizaci právní úpravy mediálního trhu a vytvoření příznivějších podmínek pro větší pluralitu médií, objektivní a nezávislou práci novinářů a dostupnost kvalitních informací z nezávislých zdrojů.

 

 

 

Oživení se tematicky stále zaměřuje primárně na regionální média. Dlouhodobě jsme se věnovali vyváženosti radničních zpravodajů, nyní cítíme potřebu podívat se na informování o lokálním dění více v kontextu.

 

Na podzim 2022 vydáme souhrnnou brožuru, popisující prostředí regionálních médií ve všech státech V4. Debata o systémových řešeních pro podporu kvalitních nezávislých médií proběhne zejména na červnovém kulatém stole a pomocí dotazníkových šetření.

 

Cílem našeho zapojení je hledat vhodné formy podpory kvalitních médií a funkční regulační mechanismy pro ty mediální formy, které nesplňují základní etické a profesionální standardy žurnalistiky.

 

“Na léto připravujeme kulaté stoly k řešení problémů regionální žurnalistiky. Na projektu pracujeme s kolegy ze zemí Visegradské čtyřky, porovnáváme situaci v jednotlivých zemích a hledáme způsoby, jak zvrátit neblahé trendy. Politikům plánujeme řešení představit v druhé polovině roku,” uvádí předsedkyně Oživení, Šárka Zvěřina Trunkátová.

 
 
▪️Dotazy a další info:
Šárka Zvěřina Trunkátová
[email protected]
 
  

Facebook
Twitter
Zatím tu nejsou žádné komentáře.

Přidejte komentář