Další pochybnosti v případu sporné zakázky ČSÚ

V případu sporné půlmiliardové zakázky Českého statistického úřadu (ČSÚ) na informační technologie pro příští sčítání lidu se podle týdeníku Respekt objevují další pochybnosti.

Praha – V případu sporné půlmiliardové zakázky Českého statistického úřadu (ČSÚ) na informační technologie pro příští sčítání lidu se podle týdeníku Respekt objevují další pochybnosti. V nejnovějším vydání mimo jiné píše, že členové hodnotící komise asi dostali dopředu vypracované hodnocení soutěže. Respekt upozornil i na další údajné nejasnosti, vnitřní audit zakázky podle něj dělali titíž lidé, kteří předtím měli možnost připravit tendr případně tak, aby vyhovoval jen jedné firmě.

Týdeník také uvedl, že podmínkou soutěže bylo dodat kopie písemné verze nabídky v elektronické podobě. Respekt má prý přitom k dispozici dokumenty, které dosvědčují, že část materiálů z nabídky vítězné firmy Hewlett-Packard byla převedena do elektronické podoby loni 17. října – tedy po uzávěrce soutěže, kdy už byla manipulace s nabídkami zakázána.

Dokončení viz Českénoviny.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn