Klaus udělil milosti čtyřem lidem spojeným s Mrázkem a Pitrem

Prezident Václav Klaus udělil v minulosti milost čtyřem lidem, kteří patřili do okruhu přátel či známých zavražděného kontroverzního podnikatele Františka Mrázka a uprchlého podnikatele Tomáše Pitra.

PRAHA – Prezident Václav Klaus udělil v minulosti milost čtyřem lidem, kteří patřili do okruhu přátel či známých zavražděného kontroverzního podnikatele Františka Mrázka a uprchlého podnikatele Tomáše Pitra.

Podle deníku Mf Dnes, který na případy upozornil, dostali milost Karel Steiniger, Miroslava Pragerová, Jarmila Morávková a Jan Kondler. Dopustili se převážně daňových a úvěrových podvodů. Prezidentův kancléř Jiří Weigl tvrdí, že prezident o vazbách těchto lidí na Mrázka a Pitra nevěděl.

Deník uvádí, že Steiniger byl obchodní partner Pitra, Pragerová po Pitrovi spravovala firmu a Morávková a Kondler jsou spolupracovníci Mrázkova významného obchodního partnera Richarda Morávka. Steinigerovi dal Klaus milost v roce 2004, protože prý trpí závažnou nemocí. Pragerová ji dostala o tři roky později, aby se mohla starat o své děti. Zdravotní stav byl důvodem toho, proč Klaus udělil v roce 2008 milost i Morávkové a Kondlerovi.

Dokončení viz Lidovky.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn