Ministerstvo neprozradí úředníka, který je za chybou v zákoně

Vedení ministerstva práce a sociálních věcí ví, kdo ze zaměstnanců úřadu je odpovědný za chybu v zákoně, která je na počátku nynější vlny žádostí o vrácení zaplaceného sociálního pojištění.

Praha – Vedení ministerstva práce a sociálních věcí ví, kdo ze zaměstnanců úřadu je odpovědný za chybu v zákoně, která je na počátku nynější vlny žádostí o vrácení zaplaceného sociálního pojištění. Jméno tohoto úředníka ale ministerstvo prozradit nechce a za chybu nebyl nikdo potrestán, uvedla dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).

„Samozřejmě, že vím, kdo to psal. Když vím, že je to člověk nesmírně schopný, pracovitý, nikdy bych nepřipustila, aby jeho jméno někde padlo,” brání podle MfD svého zaměstnance ředitelka legislativního odboru ministerstva Naděžda Břeská. „Vždycky chcete konkrétního viníka … já jsem taky pro, ale jsou situace, kdy se něco stane v důsledku mnoha okolností,” řekl deníku současný ministr práce Petr Šimerka, který byl náměstkem v době, kdy v čele ministerstva stáli Zdeněk Škromach (ČSSD) a pak i Petr Nečas (ODS). Šimerka byl také přímým nadřízeným šéfky právníků Břeské. Chybu podle MfD udělal jeden konkrétní úředník z třicetihlavého právního odboru ministerstva.

Dokončení viz Českénoviny.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn