Ministr vnitra zrušil mandát dvou zastupitelů Karlovarského kraje

Ministr vnitra Martin Pecina zrušil kvůli střetu zájmů mandáty zastupitelů Karlovarského kraje Janu Hadravovi (Doktoři za uzdravení společnosti) a Jaroslavu Kočvarovi (ODS).

Karlovy Vary – Ministr vnitra Martin Pecina zrušil kvůli střetu zájmů mandáty zastupitelů Karlovarského kraje Janu Hadravovi (Doktoři za uzdravení společnosti) a Jaroslavu Kočvarovi (ODS). Rozhodnutí ministra zveřejnil na svých stránkách krajský úřad. Oba bývalí zastupitelé se zřejmě obrátí na ústavní soud. Podle Kočvary zákon odporuje ústavě.

Ve střetu zájmů jsou zastupitelé proto, že Hadrava pracuje jako vedoucí městského odboru správy majetku města v Jáchymově a Kočvara je ředitelem chebského gymnázia, jehož zřizovatelem je kraj. To je ale podle zákona o volbách do zastupitelstev krajů neslučitelné s funkcí zastupitele.

Jde o vůbec o první případ od doby platnosti zákona, kdy ministr o zrušení mandátu rozhodl, řekl dnes ČTK mluvčí ministerstva vnitra Vladimír Řepka. Zrušení mandátu tak může být precedentem pro další podobné případy.

Dokončení viz České noviny.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn