Policistka odsouzená za úplatky dostala od Klause milost

Bývalá policistka cizinecké policie Radka Kadlecová z Karlových Varů, která byla odsouzena za braní úplatků, dostala milost prezidenta Václava Klause.

KARLOVY VARY – Bývalá policistka cizinecké policie Radka Kadlecová z Karlových Varů, která byla odsouzena za braní úplatků, dostala milost prezidenta Václava Klause. Nemusí tak nastoupit dvouletý trest odnětí svobody, ke kterému byla odsouzena, uvádí dnešní deník Právo.

„Prezident Radce Kadlecové prominul trest odnětí svobody v trvání dvou let. Přihlédl k zárukám mnoha žadatelů včetně starosty z místa bydliště a k zdravotnímu stavu odsouzené,” uvedl na svých webových stránkách Pražský hrad. Milost Kadlecové udělila hlava státu pod podmínkou, že se v průběhu následujících dvou let nedopustí dalšího úmyslného trestného činu.

„Já jsem za ni žádné záruky nedával. Pouze jsem popsal její rodinné poměry, jak vyrůstala a jaký je současný stav. Více méně jsem to nechal na panu prezidentovi, aby posoudil, zda je možné jí dát milost,” řekl listu starosta Chyše Miroslav Dorňák. Dodal, že iniciativa přišla od švagra Kadlecové, který požádal vedení města, aby se k žádosti o milost vyjádřilo.

Dokončení viz Lidovky.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn