Praha a její firmy dostaly pokutu 160.000 Kč za výběr auditora

Pražský magistrát a dvě jeho organizace dostaly pokutu 160.000 Kč od antimonopolního úřadu za výběr firmy pro personální a organizační audit z roku 2007.

Brno/Praha – Pražský magistrát a dvě jeho organizace dostaly pokutu 160.000 Kč od antimonopolního úřadu za výběr firmy pro personální a organizační audit z roku 2007. Zakázku za necelých šest milionů korun rozdělily na menší, a vyhnuly se tak vypsání tendru. ČTK to dnes řekl předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj.

Tři zakázky získala BNV Consulting, která pro Prahu mimo jiné zpracovala audit pro pražský dopravní podnik a spolupracovala na projektu opencard. Praha a její organizace se proti pokutě odvolaly. Mluvčí pražského magistrátu Jiří Wolf se dnes nechtěl k záležitosti vyjadřovat s tím, že rozhodnutí ÚHOS nezná.

Pražský magistrát dostal pokutu 80.000 korun, pražská technická správa komunikací 40.000 korun stejně jako Centrum sociálních služeb Praha. „Zadavatelé spáchali správní delikt, když zadali veřejnou zakázku na provedení personálního a organizačního auditu jako tři samostatné veřejné zakázky, aby nemuseli používat náročnější typ zadávacího řízení,” uvedl Rafaj.

Dokončení viz Českénoviny.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn