Případ ztracených 500 milionů z ČKA míří před soud

Pražské městské státní zastupitelství poslalo před soud případ ztracených 500 milionů korun z účtů dceřiné firmy České konsolidační agentury (ČKA), společnosti Galileo Real.

Praha – Pražské městské státní zastupitelství poslalo před soud případ ztracených 500 milionů korun z účtů dceřiné firmy České konsolidační agentury (ČKA), společnosti Galileo Real. ČTK to dnes řekla mluvčí státního zastupitelství Štěpánka Zenklová. Bývalý manažer firmy Jan Šik, který údajně v roce 2005 převedl peníze na soukromý zahraniční účet, je obžalován z porušování povinnosti při správě cizího majetku. Podnikatel Miloš Skořepa, který prý finance použil na své soukromé aktivity, čelí obžalobě z podvodu. Mužům hrozí až osm a deset let vězení.

Podnikatel Skořepa je stíhán jako uprchlý. Loni v lednu byl zadržen ve Spojených arabských emirátech, později byl ale propuštěn na kauci. Za podvod se škodou velkého rozsahu mu původně hrozilo až dvanáct let vězení. Muž byl však obžalován podle nového trestního zákoníku. „Nový předpis snížil u tohoto trestného činu sazbu,” vysvětlila Zenklová. Nyní mu tak hrozí o dva roky kratší trest. Šikovi se sazba nezměnila.

Bývalý manažer Šik dal před téměř pěti lety písemný souhlas k vyvedení peněz. Později to odůvodnil tím, že je chtěl v zahraničí zhodnotit. Částka údajně nakonec skončila na soukromém účtu a majitel konta je prý použil pro své potřeby.

Dokončení viz Českénoviny.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn