Soud potvrdil půlmilionovou pokutu za „karlovarskou losovačku“

Pokuta půl milionu korun pro karlovarský magistrát za nestandardní losování v miliardové zakázce na stavbu sportovní haly platí.

Brno – Pokuta půl milionu korun pro karlovarský magistrát za nestandardní losování v miliardové zakázce na stavbu sportovní haly platí. Potvrdil ji dnes Krajský soud v Brně, když zamítl žalobu města. Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) i soudu město pochybilo, když některé zájemce o zakázku losovalo při prvotním výběru výrazně delší dobu než jiné. Proti rozsudku soudu může město ještě podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.

Jestli Karlovy Vary stížnost podají, o tom bude vedení města rozhodovat teprve poté, až dostane rozsudek v písemné podobě, oznámil dnes ČTK mluvčí magistrátu Jan Kopál. Podle něho se chtějí radní podrobně seznámit s tím, co vlastně soudu na losování vadilo. „V případě kasační stížnosti by se jednalo spíše o princip, protože město finanční škodu v tomto případě neutrpělo. Odpovědnost za provedení losování nesl jiný subjekt, a ten i pokutu městu uhradil,” poznamenal mluvčí.

Dokončení viz Českénoviny.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn