ÚOHS zkoumá tendr na nákup aut pro Českou poštu

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začíná podle dnešních Hospodářských novin (HN) zkoumat tendr, v němž Česká pošta (ČP) chtěla koupit auta za 300 milionů korun od podnikatele Antonína Charouze.

Praha – Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začíná podle dnešních Hospodářských novin (HN) zkoumat tendr, v němž Česká pošta (ČP) chtěla koupit auta za 300 milionů korun od podnikatele Antonína Charouze. HN v závěru loňska informovaly o podezření, že pošta údajně od začátku dělala vše pro to, aby vyhrál tento známý prodejce fordů. Antimonopolní úřad teď ale poště zakázal, aby s vítězným Charouzem podepsala smlouvu, píší HN s tím, že pošta nesmí nic udělat do doby, než úředníci prošetří, jestli byl tendr v pořádku.

HN uvádějí, že ČP už předloni vyhlásila výběrové řízení na dodávky za stamiliony, přičemž jednou z podmínek bylo, aby auto dokázalo uvézt 1600 kilogramů nákladu – to na českém trhu dokáže jen Ford Tranzit. Ostatní značky to nesplňují třeba jen o 30 kilogramů. Tendr nakonec sama pošta zrušila. I její bývalý šéf Petr Sedláček podle HN uznal, že podmínky jsou ušité na míru fordům.

Dokončení viz Finanční noviny.czk

Facebook
Twitter
LinkedIn