Zelení chtějí jednat o lobování, imunitě a přílepcích

Strana zelených chce dostat na program jednání sněmovny několik návrhů. Jde například o návrh zákona regulující lobování a předlohy o omezení poslanecké imunity a o zákazu takzvaných přílepků.

Praha – Strana zelených chce dostat na program jednání sněmovny několik návrhů. Jde například o návrh zákona regulující lobování a předlohy o omezení poslanecké imunity a o zákazu takzvaných přílepků. Zelení podpoří vládní protikorupční balíček, budou jej chtít ale doplnit, řekl dnes novinářům předseda strany Ondřej Liška.

Zelení budou chtít na program zařadit i senátních návrh o změně nominací do mediálních rad, který by měl posílit jejich nezávislost na stranách, uvedl Liška. Prosadit rovněž chtějí předlohu ČSSD a SZ o zákazu anonymních akcií. Podobný návrh chce na schůzi dostat i KDU-ČSL.

Poslanci zelených navrhnou rovněž zařazení návrhu na změnu zákona o geologických pracích, podobnou předlohu vláda z dolní komory stáhla. Chtějí dále, aby sněmovna jednala o návrhu zákona o generální inspekci bezpečnostních sborů. Na program se zelení pokusí dostat také svou novelu zákona o obcích, podle níž by zastupitelstva rozhodovala i o dlouhodobých pronájmech obecního majetku. Nyní je to v pravomoci radních.

Dokončení viz České noviny.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn