Dvojice stíhána za korupci v Brně-Žabovřeskách jde do vazby

Okresní soud Brno-venkov vzal dnes dvojici zatčených v korupční kauze z Brna-Žabovřesek do vazby. Jde o devětapadesátiletého zastupitele Žabovřesek a dále jeho šestačtyřicetiletého známého.

Brno – Okresní soud Brno-venkov vzal dnes dvojici zatčených v korupční kauze z Brna-Žabovřesek do vazby, řekl ČTK mluvčí Krajského státního zastupitelství v Brně Hynek Olma. Jména mužů neuvedl. Řekl, že jde o devětapadesátiletého zastupitele Žabovřesek a dále jeho šestačtyřicetiletého známého. Patrně to je tamní starosta Aleš Kvapil a jeho přítel Radovan Novotný. Oba patří k vlivným členům brněnské ODS. Nyní jim hrozí až 12 let vězení. Umístěni jsou ve věznici v Brně-Bohunicích.

Olma neřekl, o jakou částku si dvojice řekla a vzhledem k rozpracovanosti případu nepopsal ani skutek samotný. Dodal jen, že dva muže zadržela protikorupční policie a jsou stíháni za přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby.

Podle neoficiálních informací si starosta řekl o úplatek firmě Sono Records. Společnost chtěla v proluce vedle domu Platinium ve Veveří ulici postavit multifunkční centrum.

Dokončení viz Českénoviny.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn