Kancelář exministra Němce má údajně dostat zakázku od VZP

Advokátní kancelář exministra Němce mají dostat zakázku od Všeobecné zdravotní pojišťovny na vymáhání dluhů. Média již dříve psala o jiných lukrativních zakázkách, které se Němcovi a jeho spolupracovníkům podařilo získat.

Praha – Advokátní kancelář Němec, Bláha a Navrátilová, v níž má podíl exministr spravedlnosti Pavel Němec, exekutor Juraj Podkonický a vymahačská firma BSP Lawyer Partners mají podle Českého rozhlasu – Radiožurnálu dostat zakázku od Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) na vymáhání dluhů. Za čtyři roky jim pojišťovna má zaplatit více než 430 milionů korun, informoval dnes Radiožurnál s odvoláním na podklady pojišťovny pro jednání její správní rady. Média již dříve psala o jiných lukrativních zakázkách, které se Němcovi a jeho spolupracovníkům podařilo získat.

Tendr, o němž dnes Radiožurnál informoval, má některá rizika – pojišťovna jich v dokumentu uvádí šest. Není například jasné, zda bude vymáhání peněz efektivnější než dosud. Navíc nejde o nic nového – pojišťovna dluhy vymáhá už dnes a je v tom relativně úspěšná, uvedl Radiožurnál s tím, že VZP hospodařila s téměř stopadesátimiliardovými příjmy, z nich vymůže víc než 97 procent.

Dokončení viz České noviny.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn