Ministerstvo vnitra dostalo od ÚOHS pokutu 100.000 korun

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 100.000 korun. Důvodem byly chyby v zakázce za 55 milionů korun, v níž ministerstvo hledalo firmu pro přípravu podkladů a vyplnění žádosti o dotaci z operačního programu Životní prostředí.

Brno – Ministerstvo vnitra dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 100.000 korun. Důvodem byly chyby v zakázce za 55 milionů korun, v níž ministerstvo hledalo firmu pro přípravu podkladů a vyplnění žádosti o dotaci z operačního programu Životní prostředí. Pokutu dostalo ministerstvo loni v červenci. Proti pokutě se odvolalo k předsedovi antimonopolního úřadu Petru Rafajovi, který mu ale nyní nevyhověl. ČTK to zjistila z elektronické databáze ÚOHS. Proti pokutě se může nyní ministerstvo bránit u soudu.

„Neshledal jsem důvody, pro které by bylo nutno napadené rozhodnutí změnit nebo zrušit,” uvedl ve svém rozhodnutí Rafaj. Pokutu ÚOHS udělil ministerstvu měsíc poté, co se postu šéfa antimonopolního úřadu vzdal Martin Pecina, který se tehdy stal právě ministrem vnitra v nové úřednické vládě Jana Fischera. Ve správním řízení tak nyní vnitro zastupoval právě Pecina.

Zakázku s předpokládanou hodnotou 55 milionů korun bez DPH ale ministerstvo vyhlásilo před Pecinovým příchodem, v říjnu 2008. V zakázce hledalo firmu, která by prověřila tehdejší energetické audity objektů ministerstva, vypracovala projektovou dokumentaci pro jednotlivé objekty a kompletně zařídila žádost pro získání dotace z fondů EU. Zakázku získala společnost Onyo.

Dokončení viz České noviny.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn