Ministerstvo žaluje bývalého zaměstnance, který upozornil na „strašnou korupci“

Obvodní soud pro Prahu 1 začal v pondělí řešit žalobu ministerstva obrany na jeho bývalého vysoce postaveného zaměstnance, který podle svých slov upozornil na „strašnou korupci“ při zadávání veřejných zakázek jak na ministerstvu, tak ve Vojenských ubytovacích a stavebních

Obvodní soud pro Prahu 1 začal v pondělí řešit žalobu ministerstva obrany na jeho bývalého vysoce postaveného zaměstnance. Na tom by nebylo nic divného, pokud by žalovaným nebyl muž, který podle svých slov upozornil na „strašnou korupci“ při zadávání veřejných zakázek jak na ministerstvu, tak ve Vojenských ubytovacích a stavebních

Řeč je o Robertu Bochníčkovi, někdejším řediteli pražské VUSS. Byl to právě on, kdo v roce 2007 veřejně vystoupil v médiích s tím, že mu v minulosti jeden podnikatel za získání zakázky nabídl úplatek ve výši 1,5 miliónu korun.

Bochníček tehdy veřejnou soutěž na opravu klatovských kasáren zastavil, protože si spočítal, že je o 20 miliónů předražená.

Už předtím prý informoval svého nadřízeného, že se na ministerstvu řada zakázek nadhodnocuje. To později potvrdila i protikorupční policie, která kvůli zmanipulovaným zakázkám za údajně více než miliardu korun a kvůli miliónovým úplatkům obvinila ze zločinného spolčení nejméně 35 lidí, mezi nimi uplácející podnikatele i úplatné zaměstnance ministerstva.

Dokončení viz Novinky.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn