Nový obchod starosty Jančíka. Koupil firmu za tisícovku

Dlouhodobě kritizovaný starosta Prahy 5 a místopředseda pražské ODS Milan Jančík se tento měsíc vrhnul do nového podnikání. Firmu za tisícovku koupil od paní Lamkové, která od MČ získala půdní prostory.

Praha – Dlouhodobě kritizovaný starosta Prahy 5 a místopředseda pražské ODS Milan Jančík se tento měsíc vrhnul do nového podnikání.

Na konci ledna se stal vlastníkem firmy Centenario, která se podle údajů v obchodním rejstříku zabývá pronájmem nemovitostí.

Společnost, která má základní jmění 200 tisíc korun, získal Jančík za tisícikorunu. Nelze proto vyloučit, že převod podílu za tak symbolickou cenu mohl být formou „protislužby.” Aktuálně.cz požádalo starostu, aby své podnikání v tomto smyslu objasnil. Ani po několika dnech čekání a urgencí však politik Jančík nijak neodpověděl.

Původní majitelka firmy Petra Lamková totiž stejně jako její manžel Roman získala od Jančíkovy městské části k dispozici půdní prostory. Prahy 5 si předtím najala Lamku jako poradce pro nakládání s bytovým fondem a nemovitostmi.

Dokončení viz Aktuálně.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn