Nacházíte se zde: Archiv: Z domova Policie se začala zabývat případem sporné zakázky ČSÚ

Policie se podle nejnovějšího vydání týdeníku Respekt začala zabývat případem sporné zakázky Českého statistického úřadu (ČSÚ) s podezřením na spáchání trestného činu pletichy při veřejné soutěži a veřejné dražbě.

Praha – Policie se podle nejnovějšího vydání týdeníku Respekt začala zabývat případem sporné zakázky Českého statistického úřadu (ČSÚ) s podezřením na spáchání trestného činu pletichy při veřejné soutěži a veřejné dražbě. „V případě ČSÚ jsme zahájili úkony v trestním řízení,” řekla týdeníku mluvčí kriminální policie Pavla Kopecká. V případu jde o půlmiliardovou zakázku na informační technologie pro sčítání lidu v roce 2011. ČSÚ i vybraná firma Hewlett-Packard (HP) pochybení odmítají.

Mezi podezřelé patří zadavatelé zakázky na ČSÚ i zástupci firmy HP, uvedl týdeník. Protikorupční policie podle Respektu prověřuje podezření, že byla zakázka „ušita na míru” vítězné firmě. Úřad trvá na tom, že interní audit zakázky neprokázal žádné pochybení. Již dříve také požádal o přezkoumání zakázky Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). „Nyní čekáme na rozhodnutí ÚOHS. Ke zrušení soutěže zatím neshledávám důvod,” sdělil Respektu místopředseda ČSÚ Jiří Křovák.

Dokončení viz Českénoviny.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn