Příbramští zastupitelé přihráli Starkovi milionový dar

Příbramská radnice přeje podnikateli Jaroslavu Starkovi. Přestože v městském rozpočtu její vedení škrtá, kde může, přiklepli zastupitelé jeho společnosti dvoumilionový dar.

Příbramská radnice přeje podnikateli Jaroslavu Starkovi. Přestože v městském rozpočtu její vedení škrtá, kde může, přiklepli zastupitelé jeho společnosti dvoumilionový dar. S penězi si může dělat, co chce, dar totiž město nemůže kontrolovat.

Firmě FC Příbram Jaroslava Starky už podruhé zastupitelstvo vyhovělo a z radnice poslalo dvoumilionový dar na údržbu fotbalového areálu u Litavky. Má to však jeden háček. Na rozdíl od dotace si s darovanými penězi může Starka dělat cokoliv – třeba zaplatit svou ochranku nebo si koupit auto. Město totiž nemůže použití finančního daru zkontrolovat.

Na více než čtyřhodinovém bouřlivém jednání předali zastupitelé patnáct pozměňovacích návrhů. „Žádný neprošel. Vše bezohledně válcují,” zlobil se opoziční zastupitel Petr Kareš (SNK-ED). Vedení města si do rozpočtu na příští rok, v němž figuruje i velkorysý dar pro Jaroslava Starku, nenechalo mluvit. Výsledek hlasování: dvacet zastupitelů pro, tři proti a dva se hlasování zdrželi.

Dokončení viz Týden.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn