Schůze zastupitelů se kvůli sporům nahrávat nebude

Poslechnout si schůzi zastupitelů ze záznamu – který volený politik co říkal nebo navrhoval? To už ve Františkových Lázních nebude možné.

Poslechnout si schůzi zastupitelů ze záznamu – který volený politik co říkal nebo navrhoval? To už ve Františkových Lázních nebude možné. Vládnoucí koalice Sdružení místních, komunistů a sociálních demokratů se shodla, že jednání se už nahrávat nebudou. Vysvětlení: zabrání se tak případným postihům zastupitelů za jejich výroky.

Porážku tak utrpěl opoziční zastupitel František Šnajdauf, který prosazoval zveřejňování záznamů. Podle Šnajdaufa zápisy ze zastupitelstva neodpovídají skutečnosti, a některé výroky starosty Iva Mlátilíka v nich dokonce zcela chybějí.

Koalice však zareagovala přesně opačně – nejenže se záznamy nebudou zveřejňovat, ale nově se nebudou už ani pořizovat.

„Posouzení ministerstva vnitra, zda poskytovat, nebo neposkytovat zvukové záznamy, není jednoznačné. Proto jsme se rozhodli, že zvukové záznamy pořizovat nebudeme,” reagoval radní Luboš Kapr ze Sdružení místních. Jakoukoli manipulaci se zápisy odmítá. „Několikrát jsme opozici navrhovali, aby byla ověřovatelem zápisu, ale vždy to odmítla,” zdůraznil Kapr.

Dokončení viz iDnes.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn