Tři sta lidí demonstrovalo v Praze, chtěli odchod Béma

Na Mariánském náměstí před pražským magistrátem se dnes sešlo asi 300 převážně mladých lidí. Chtěli vyjádřit nesouhlas s nakládáním s veřejnými financemi a údajnými korupčními praktikami magistrátu.

PRAHA – Na Mariánském náměstí před pražským magistrátem se dnes sešlo asi 300 převážně mladých lidí. Chtěli vyjádřit nesouhlas s nakládáním s veřejnými financemi a údajnými korupčními praktikami magistrátu. Protest zorganizovalo občanské sdružení Defenestrace. Akci s názvem Čtvrtá pražská defenestrace svolali přes sociální síť Facebook.

Protest nazvaný Čtvrtá pražská defenestrace byl klidný. Trval asi hodinu, lidé se rozešli po 17:00. Na místě bylo několik desítek policistů a městských strážníků. Účastníci měli transparenty, na kterých poukazovali například na náklady, které Praha utratila za přípravu olympijských her. Po první neúspěšné kandidatuře ale metropole další pokusy odložila. Na jiných například stálo: Paroubku, vrať se na Mars, Kalousek, král hazardu nebo Koza (Reedová) zahradníkem.

Dokončení viz Lidovky.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn