V kauze poslance Wolfa padlo další obvinění

V kauze poslance Petra Wolfa, který podle policie ve své firmě UT 2002 zneužíval státní dotace, obvinila protikorupční policie dalšího člověka.

V kauze poslance Petra Wolfa, který podle policie ve své firmě UT 2002 zneužíval státní dotace, obvinila protikorupční policie dalšího člověka. Kriminalisté zatím nechtějí sdělit, o koho se jedná. Podle agentury ČTK jde o Wolfovu manželku. Ta je v obchodním rejstříku vedena jako společnice i jednatelka společnosti.

„Oba obvinění již byli ve věci vyslechnuti. Nově obviněné osobě hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody na 2 až 8 let,” řekl policejní mluvčí Roman Skřepek. Nově obviněná osoba údajně spáchala dotační podvod. O trestním stíhání Wolfa rozhodla policie v polovině listopadu. Týden předtím Sněmovna zbavila poslance imunity, a umožnila tak jeho obvinění.

Policie tvrdí, že Wolfova firma UT 2002 dostala dotaci přesahující 11 milionů korun na projekty zkoumání vztahu životního prostředí a ekonomického rozvoje. V září 2006, když z ní stačil vyčerpat 4,6 milionu, odhalila ministerská kontrola, že si zřejmě nelámal hlavu s autorskými právy a místo původní studie prezentoval materiály stažené z internetu.

Dokončení viz iDnes.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn