Ze státního fondu někdo vynesl data o dotacích, firma z Brna je zneužila

Ze Státního fondu životního prostředí unikly na přelomu roku informace o žadatelích o miliardové dotace. Údaje zneužila firma z Brna, která ihned úspěšným i neúspěšným žadatelům o podporu nabídla svoje služby.

Ze Státního fondu životního prostředí unikly na přelomu roku informace o žadatelích o miliardové dotace. Údaje zneužila firma z Brna, která ihned úspěšným i neúspěšným žadatelům o podporu nabídla svoje služby. S informací přišel Český rozhlas Radiožurnál.

Podle Radiožurnálu se to týkalo například východočeských Havlovic, které stály o pět milionů na zateplení školy a školky. O tom, že dotaci od fondu Havlovice nedostanou, se vedení obce dozvědělo právě od brněnské Regionální poradenské agentury, ta pak přispěchala s nabídkou pomoci.

„Jestli tam unikla nějaká data a tahle firma to využila, tak to je v tomto státě normální, protože je takový bordel všude, že mne to nepřekvapuje. Je potřeba hledat viníka, nebo se pokusit nějakým způsobem vypátrat,” uvedl pro Radiožurnál starosta obce Pavel Dvořáček.

Dokončení viz iDnes.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn