Barták čelí trestnímu oznámení kvůli koupi obrněnců Iveco

Ministr obrany Martin Barták čelí trestnímu oznámení kvůli nákupu 90 lehkých obrněných vozidel Iveco. Anonym, který trestní oznámení podal 1. března k Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 10, se domnívá, že koupí obrněnců byl spáchán trestný čin zneužití pravomoci veřejného činitele.

Praha – Ministr obrany Martin Barták čelí trestnímu oznámení kvůli nákupu 90 lehkých obrněných vozidel Iveco. Anonym, který trestní oznámení podal 1. března k Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 10, se domnívá, že koupí obrněnců byl spáchán trestný čin zneužití pravomoci veřejného činitele. Uvedl to dnes server Euro.cz s tím, že oznámení bude předáno místně příslušnému Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 6. Ministerstvo obrany s tím, co je uvedeno v trestním oznámení, nesouhlasí.

„Veřejná zakázka byla zadána v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek a v souladu s podmínkami EDA (Evropská obranná agentura),” sdělila ČTK tisková mluvčí ministerstva obrany Lucie Kubovičová. Barták je nyní za českými vojáky v Afghánistánu.

Smlouvu na dodávku vozů Iveco i s logistikou a municí za více než 3,6 miliardy korun uzavřelo ministerstvo obrany loni v prosinci. Vozidla v několika verzích mají být dodána v letech 2010 až 2013.

Dokončení viz Českénoviny.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn