Milionová mise poslanců na Mali. Co přinesla?

Jedna z nejdražších zahraničních cest současné Poslanecké sněmovny skončila. Šestice členů výboru pro obranu se v pátek vrátila z exotické, leč chudé africké republiky Mali. Vyplatil se poslanecký výlet také daňovým poplatníkům?

Jedna z nejdražších zahraničních cest současné Poslanecké sněmovny skončila. Šestice členů výboru pro obranu se v pátek vrátila z exotické, leč chudé africké republiky Mali, kde byla mimo jiné dojednávat případný prodej letadel L-159. Vyplatil se poslanecký výlet také daňovým poplatníkům?

Původně čtyřdenní, nakonec ovšem kvůli pozdnímu návratu v noci ze čtvrtka na pátek pětidenní, cesty se zúčastnili Jan Vidím (ODS), Michael Hrbata (ODS), Zdeněk Boháč (ODS), Antonín Seďa (ČSSD), Václav Klučka (ČSSD) a Miroslav Svoboda (ČSSD). Daňové poplatníky přišla na 1,1 milionu korun.

Co tedy tato africká mise přinesla? „Celá ta cesta zapadla do branně-bezpečnostní koncepce v tomto volebním období. Řešily se na ní dvě oblasti – mezinárodní terorismus a obchod s drogami. Pak tu ještě byla případná dodávka letadel a zabezpečení hranic s Alžírem,” snažil se odpovědět poslanec Boháč.

Dokončení viz Týden.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn