Odhalení v Praze: Oprava hangáru ve Kbelích byla o 100 procent předražena

Policie vyšetřuje zakázku na rekonstrukci hangáru na letišti v Praze Kbelích, podle znaleckého posudku byla cena opravy nadhodnocena až o 100 procent a stavba má chyby v konstrukci.

Hangár číslo 87, kde má vojenské muzeum expozici z druhé světové války, potřeboval před dvěma lety kompletní opravu. Rekonstrukce, která podle Novy stála 12 milionů korun, podle informací ČT 15 milionů, trvala tři měsíce.

Policie vyšetřuje zakázku na rekonstrukci hangáru na letišti v Praze Kbelích, podle znaleckého posudku byla cena opravy nadhodnocena až o 100 procent a stavba má chyby v konstrukci. Informovaly o tom v pondělí Česká televize (ČT) a televize Nova. Podle nich hangár opravovalo Pozemní stavitelství Zlín. Zatím nebyl nikdo obviněn.

Hangár číslo 87, kde má vojenské muzeum expozici z druhé světové války, potřeboval před dvěma lety kompletní opravu. Rekonstrukce, která podle Novy stála 12 milionů korun, podle informací ČT 15 milionů, trvala tři měsíce, dokončena byla v prosinci 2008. Vzbudila však pochybnosti u kontrolorů z ministerstva obrany, které na ni upozornilo udání.

Dokončení viz iHned.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn