Policie stíhá muže kvůli rozdělování dotací EU

Protikorupční policie stíhá dva vedoucí pracovníky Úřadu regionální rady Jihozápad kvůli nezákonnému rozdělování dotací.

České Budějovice – Protikorupční policie stíhá dva vedoucí pracovníky Úřadu regionální rady Jihozápad kvůli nezákonnému rozdělování dotací. Informoval o tom dnes Roman Skřepek na webových stránkách policie. Podle serveru iDnes jde o ředitele Jiřího Trnku a vedoucího odboru implementace programu České Budějovice Martina Půlpytla. Mluvčí úřadu Adam Kotalík jména obou obviněných ČTK potvrdil.

Oba údajně nezákonně ovlivňovali výběr projektů, které měly získat část z miliardových dotací Evropské unie. „Jsme přesvědčeni, že ani jeden z pracovníků úřadu se žádného protiprávního jednání nedopustil a ani se o to nepokusil. Věříme, že se vše co nejdříve vyjasní a oba budou všech obvinění zproštěni,” řekl ČTK Kotalík. Předpokládá, že v úterý bude ředitel zpět v úřadu.

Policie muže obvinila z několika trestných činů spáchaných ve spolupachatelství, a to ze zneužívání pravomoci veřejného činitele, pletichy při veřejné soutěži a veřejné dražbě a poškozování zájmů Evropských společenství. Trestných činů se podle policie dopustili ve stádiu pokusu. Obviněným hrozí trest až 12 let vězení. Bližší informace k případu nechtěl Skřepek sdělit. Vyjádření ředitele Trnky se ČTK nepodařilo získat.

Dokončení viz Českénoviny.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn