Policie vyšetřuje na pražském magistrátu kauzu opencard

Policie si dnes přijela na pražský magistrát pro materiály, které bude potřebovat k prověření projektu opencard. Policie podezírá zatím neznámé zaměstnance z pražského magistrátu a společnosti Haguess ze spáchání trestných činů porušování povinnosti při správě cizího majetku a porušování závazných pravidel hospodářského styku.

Praha – Policie si dnes přijela na pražský magistrát pro materiály, které bude potřebovat k prověření projektu opencard. Magistrátní mluvčí Jiří Wolf ČTK řekl, že úřad policii poskytne veškeré informace, které bude potřebovat. Policie podezírá zatím neznámé zaměstnance z pražského magistrátu a společnosti Haguess ze spáchání trestných činů porušování povinnosti při správě cizího majetku a porušování závazných pravidel hospodářského styku.

Podle informací ČTK se policisté pohybují především na odboru informatiky, který zadával mnohé zakázky v projektu opencard.

Trestní oznámení na neznámého pachatele podala v prosinci kvůli opencard opoziční zastupitelka Jana Ryšlinková (EDS). „S ohledem na to není možné, aby policie nekonala. Je to standardní postup,” konstatoval Wolf.

Projekt opencard už prověřily tři audity, za které Praha zaplatila kolem čtyř milionů korun. Prověrky poukázaly na některé chyby především v počátcích projektu, například nevýhodné smlouvy města s hlavním dodavatelem, firmou Haguess. Projekt stál podle auditorů přes 800 milionů, příjmy byly ale nulové.

Dokončení viz České noviny.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn