Policie vyšetřuje prodej akcií Řebíčkovy firmy Viamont

Protikorupční policie se zabývá prodejem akcií firmy Viamont, kterou spoluvlastnil bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček (ODS). Trestní oznámení podalo ministerstvo financí kvůli finančním operacím ve výši 900 milionů korun.

Praha – Protikorupční policie se zabývá prodejem akcií firmy Viamont, kterou spoluvlastnil bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček (ODS). Trestní oznámení podalo ministerstvo financí kvůli finančním operacím ve výši 900 milionů korun. Dnes o tom informoval server Aktuálně.cz. Policie zkoumá, jakou měl Viamont v době prodeje hodnotu a zda prodej Řebíčkova podílu ve Viamontu nebyl fingovaný. Pracovníci ministerstva i Řebíček se k případu odmítli vyjádřit.

„Ano, řešíme to na základě trestního oznámení ministerstva, ale zatím rozhodnutí nepadlo,” potvrdil mluvčí protikorupční služby Roman Skřepek a dodal, že v případu by mělo být jasněji asi za měsíc.

Řebíček prodal třetinový podíl ve stavební a dopravní firmě před svým vstupem do vlády premiéra Mirka Topolánka (ODS) v roce 2006. V majetkovém přiznání později uvedl, že za něj dostal čtvrt miliardy korun. Pochybnosti o transakci za ministerstvo financí vznesl Finanční analytický útvar, který má mimo jiné na starost odhalování praní špinavých peněz a dalších finančních machinací.

Dokončení viz České noviny.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn