Prahu čekají další kritizované stavby namísto zeleně

Pražské zastupitelstvo schválilo asi 140 změn územního plánu, které umožní například další zástavbu na Vinohradech v sousedství Grébovky.

Praha – Pražské zastupitelstvo schválilo asi 140 změn územního plánu, které umožní například další zástavbu na Vinohradech v sousedství Grébovky. Opozice s návrhy nesouhlasila, podle ní změny povedou k úbytku zeleně v Praze. Podle vedení města ale zase nová zeleň vznikne. Materiál se začal projednávat už ve čtvrtek, kvůli odchodu většiny zastupitelů za ODS byla ale debata přerušena.

Zastupitel Jiří Witzany (SNK ED) se domnívá, že dnešním pokračováním jednání zastupitelstva město porušilo zákon o hlavním městě Praze. „Podle zákona se občané o svolání mají dozvědět z úřední desky minimálně týden předem,” řekl. Podle zastupitele tak mohou lidé přijatá rozhodnutí napadnout u soudu, protože se k materiálům nemohli vyjádřit. Vedení města se ale domnívá, že podle jednacího řádu zastupitelstva bylo možné takto postupovat.

Balík měl původně obsahovat asi o deset změn více. Radní Martin Langmajer (ODS), který návrh předkládal, ale některé kontroverzní návrhy vyřadil. Šlo například o zástavbu v bývalém areálu pražských papíren v Bubenči. Přesto ve schváleném souboru zůstaly například změny umožňující výstavbu administrativního a obchodního centra na Chodově, stavbu bytových domů na Smíchově a v Košířích nebo duchovního střediska ve Vršovicích.

Dokončení viz České noviny.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn