Uplácení v Brně: Pojďte se jakoby ňák normálně domluvit

HN získaly přepisy nahrávek korupčních schůzek, které přivedly do vazby brněnského starostu Kvapila. Nahrávky nedávají prostor k pochybám.

HN získaly přepisy nahrávek korupčních schůzek, které přivedly do vazby brněnského starostu Kvapila.

Ty nahrávky nedávají prostor k pochybám. Před měsícem a půl si bývalý radniční tajemník a dnešní lobbista Radovan Novotný řekl o čtyřmilionový úplatek. Neoddiskutovatelně. „Dva, dva,” prohodil Novotný. A nad stolem zvedl čtyři prsty. „Dva a zatím šest nul?” zeptal se podnikatel Jiří Štopl. Novotný zakýval hlavou. Když se to Štoplovi zdálo příliš, Novotný reagoval slovy: „Pojďte se jakoby ňák normálně domluvit.”

Kdyby si Štopl schůzku nenatáčel na kameru skrytou v papírové krabici, ale pouze na diktafon, aktérům aféry by stále zůstávalo místo pro únikový manévr. Záznamy schůzek, které se HN podařilo v minulých dnech získat a ověřit jejich věrohodnost, proto rozbíjí argumenty pochybovačů, kteří tvrdili, že největší korupční brněnská aféra poslední doby nemá reálný základ. Z nahrávek jednoznačně vyplývá, že Štopl si u Novotného kupoval bezproblémové získání všech potřebných razítek pro stavbu polyfunkčního domu. „Vykryje to všechny ty, kteří by teoreticky mohli vznášet připomínky,” vysvětlil Novotný Štoplovi, co si vlastně zaplatil.

Dokončení viz Hospodářské noviny.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn