CVVM: Většina míní, že politiky lidé nezajímají

Praha – Více než 90 procent lidí si podle únorového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) myslí, že nikdo nebo jen menšina volených politiků se zajímá o to, co si myslí obyčejní lidé.

Praha – Více než 90 procent lidí si podle únorového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) myslí, že nikdo nebo jen menšina volených politiků se zajímá o to, co si myslí obyčejní lidé. Podíl těch, kteří zastávají tento názor, se za rok mírně zvýšil. Většina si také myslí, že lidé se zapojují do politického života proto, aby měli možnost ovlivňovat veřejné záležitosti, ale také aby získali moc a majetek a osobně vynikli, vyplývá z průzkumu, který dnes CVVM zveřejnilo na svém webu.

Zhruba pětina lidí (21 procent) letos v únoru v průzkumu uvedla, že o to, co si myslí obyčejní lidé, se z volených politiků nezajímá nikdo. Loni v únoru to tvrdilo 22 procent lidí. Dalších 39 procent lidí si letos v únoru myslelo, že o to, co si myslí obyčejní lidé, se zajímá naprostá menšina volených politiků. Podle 31 procent lidí se o názory lidí zajímá spíše menšina volených politiků. Loni v únoru byly tyto podíly 40 procent a 27 procent.

Dokončení viz České noviny.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn