Janota: Aféru Harrachov rychle vyřeším. Za zneužití chci zpět dotaci i s penále

Poslanci schválili 25 milionů pro neziskové sportovní centrum, peníze však skončily v soukromém hotelu v Harrachově, který navíc postavil poradce šéfa sněmovny Miloslava Vlčka z ČSSD.

Ministr financí Eduard Janota se rázně vložil do vyšetřování mimořádně sporné pětadvacetimilionové státní dotace pro čtyřhvězdičkový hotel v Harrachově. Janota v úterý HN řekl, že osobně dohlédne na to, aby vyšetřování finančního úřadu skončilo co nejdřív. Zároveň předem vzkázal, že pokud byla dotace (původně určená na neziskové sportovní centrum) zneužita, bude tvrdě vymáhat vrácení. A připočítá penále.

„Pokud tam stojí luxusní hotel fungující na komerční bázi, a ne veřejné sportoviště, tak je to nejhrubší porušení státní dotace, které si umím představit,“ řekl HN Janota.

Na případ jako první upozornily HN, zjistily totiž, že poslanci schválili 25 milionů pro neziskové sportovní centrum, peníze však skončily v soukromém hotelu v Harrachově, který navíc postavil poradce šéfa sněmovny Miloslava Vlčka z ČSSD – prostějovský podnikatel Petr Vrtal.

Dokončení viz iHned.czk

Facebook
Twitter
LinkedIn