Nečasova ředitelka dostala půlmilionovou odměnu

Odměna ve výši půl milionu korun odešla loni v posledním měsíci působení Petra Nečase na ministerstvu práce na účet ředitelky jeho kanceláře Jany Nagyové.

Odměna ve výši půl milionu korun odešla loni v posledním měsíci působení Petra Nečase na ministerstvu práce na účet ředitelky jeho kanceláře Jany Nagyové. Vyplývá to z údajů, které má on-line deník TÝDEN.CZ k dispozici.

Nagyová jako ředitelka pobírala kolem padesáti tisíc korun čistého měsíčně. V březnu se jí díky odměně ve výši 67 300 hrubého výplata navýšila na zhruba 92 tisíc čistého. Další měsíc pak dokonce na účet Nagyové přišla částka 394 961 Kč. Důvod? Jako ředitelka kanceláře ministra Nečase, jehož působení v čele rezortu skončilo 8. května, jí byla posvěcena odměna ve výši 510 tisíc hrubého.

Čím si ji žena, o níž se na sociální síti Facebook objevila spekulace, že je Nečasovou milenkou (lídr ODS to okamžitě rezolutně popřel), zasloužila? „Nedostala jsem ji jen já, ale dostalo ji celé ministerstvo,” řekla v reakci na dotaz on-line deníku TÝDEN.CZ Nagyová s tím, že šlo o odměnu pololetní. „Já a další tři spolupracovníci, kteří jsme odcházeli s panem ministrem, jsme k tomu dostali ještě pět měsíčních platů.”

Dokončení viz Týden.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn