Přílepek zákona dláždí Kovářové cestu k ovládnutí Nejvyššího soudu

Ve sněmovně se objevil plán na pokradmé ovládnutí Nejvyššího soudu. Nenápadný přílepek by umožnil jmenovat do čela Nejvyššího soudu prakticky kohokoliv.

PRAHA – Ve sněmovně se objevil plán na pokradmé ovládnutí Nejvyššího soudu. Může za to poslanec ODS Jiří Polanský, který včera během druhého čtení novely zákona o obecně prospěšných společnostech prosadil do návrhu nenápadný přílepek, který by umožnil jmenovat do čela Nejvyššího soudu prakticky kohokoliv.

Třeba i poslušného vysloužilého politika, který nikdy nevynesl žádný rozsudek. V justičních kruzích se spekuluje, že si přílepek ušila na míru současná ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová či její předchůdce Pavel Němec, který je známý z kauzy „justiční mafie”.

Podle předsedkyně Nejvyššího soudu Ivy Brožové jde o „ohrožení nezávislosti” justice. „Podle mne je to protiústavní návrh, který posiluje moc výkonnou a porušuje dělbu moci. Děje se tak navíc formou přílepku, a to v rozporu s existující judikaturou ústavního soudu,” řekla LN Brožová.

Dokončení viz Lidovky.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn