Rath za krajské peníze láká na pivo a mluví v čekárnách

Pacientům středočeských nemocnic „zpříjemní” čekání na lékaře hejtman David Rath. Politik ČSSD k nim promlouvá z LCD televizí a vysvětluje jim, v čem spočívá kouzlo zdravotnického programu ČSSD. Krajskou pokladnu stálo vybavení nemocnic monitory a výroba videa řádově stovky tisíc korun.

Pacientům středočeských nemocnic „zpříjemní” čekání na lékaře hejtman David Rath. Politik ČSSD k nim promlouvá z LCD televizí a vysvětluje jim, v čem spočívá kouzlo zdravotnického programu ČSSD.

Rath, který ve středních Čechách kandiduje v květnových sněmovních volbách jako socialistická dvojka, odmítá, že by šlo o součást předvolebního boje. „Jak jste přišli na to, že to je kampaň? Jde o informační pořady o činnosti našich nemocnic a krajské zdravotnické politice.”

Krajskou pokladnu stálo vybavení nemocnic monitory a výroba videa řádově stovky tisíc korun. Nejde ale o jedinou akci, z níž hejtman může vytěžit politické body – na sobotu zase svolal na letiště u Kladna pivní festival. Jeho přípravy vyšly na jeden a půl milionu.

Rath ovšem není jediným politikem, který využívá erární peníze v předvolebním klání. Například pražský magistrát si v médiích zaplatil kampaň, v níž nemá prostor nikdo jiný než občanští demokraté.

Zdroj Hospodářské noviny.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn