Vlivný člen ODS může přijít o dům, ombudsman objevil pochybení

Kauzu vlivného podnikatele Patrika Oulického, který si v CHKO České středohoří postavil sídlo bez povolení, musí znovu řešit úředníci. Podle ombudsmana napáchali hrubé chyby.

Kauzu vlivného podnikatele Patrika Oulického, který si v CHKO České středohoří postavil sídlo bez povolení, musí znovu řešit úředníci, kteří předchozí řízení o zbourání černých staveb zastavili. Případ neotvírají dobrovolně, ale kvůli ombudsmanovi Otakaru Motejlovi, podle něhož napáchali hrubé chyby.

„Veřejný ochránce práv vypracoval zprávu, jejímž závěrem je, že Krajský úřad Ústeckého kraje i magistrát Ústí se dopustily pochybení,” uvedla včera mluvčí ombudsmana Iva Hrazdílková. Právě tyto úřady se v Oulického příběhu angažují nejvíce a v jeho prospěch.

Podnikatel si vybudoval v obci Moravany u Ústí nad Labem rozsáhlý areál, v němž má dům, tenisový kurt, bazén a další stavby, a obehnal ho masivní vysokou zdí. K sídlu vede zastřešená cesta. Jenže k tomu neměl povolení, část staveb navíc budoval na území třetí zóny ochrany, kde se nesmí stavět skoro nic.

Dokončení viz iDnes.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn