Imunitu neomezíme, vzkazují budoucí poslanci

Přílepky zrušíme. Imunitu? Tu ne. Možná už za pár dní noví poslanci si na „své” sáhnout nenechají. Ovšem něco proti korupci by přece jen v další volebním období změnili.

Přílepky zrušíme. Imunitu? Tu ne. Možná už za pár dní noví poslanci si na „své” sáhnout nenechají. Ovšem něco proti korupci by přece jen v další volebním období změnili. Ukázal to průzkum občanského sdružení Oživení, které se zabývá bojem proti korupci. Strany se přitom v předvolebním boji slovy o korupci zaklínají. Sliby na toto téma nevynechala jediná z nich.

Když ale měli odpovědět na konkrétní dotazy, vyšlo najevo, že budoucím poslancům se nebude chtít příliš do odpolitizování státní správy, omezení imunity zákonodárců a neudělají zřejmě také nic pro to, aby mohli občané podat žaloby ve veřejném zájmu.

Sdružení oslovilo dvě stovky kandidátů ze sedmi stran s nejlepšími preferencemi. Odpověděla asi čtvrtina. Nejochotněji odpovídali sociální demokraté a komunisté (29 z 52 odpovědí). „Z výsledků je možné interpretovat tendence budoucí sněmovny. Tam, kde se objevilo větší množství negativních odpovědí, zůstáváme skeptičtí. Kladné odpovědi převládají,” vysvětluje ředitel sdružení Štěpán Rattay.

Dokončení viz Týden.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn