Petruška: Kampaň mají platit i poslanci z nevolitelných míst

Lídr kandidátky ODS v Pardubickém kraji Daniel Petruška, který se kvůli preferenčním hlasům pro jiné kandidáty nedostal do Poslanecké sněmovny, navrhuje, aby nově zvolení poslanci z původně nevolitelných míst dodatečně přispěli na předvolební kampaň.

Pardubice – Lídr kandidátky ODS v Pardubickém kraji Daniel Petruška, který se kvůli preferenčním hlasům pro jiné kandidáty nedostal do Poslanecké sněmovny, navrhuje, aby nově zvolení poslanci z původně nevolitelných míst dodatečně přispěli na předvolební kampaň. Politici na předních místech kandidátky podle něj přispěli na volební kampaň značnými sumami v řádu statisíců. Dnes to řekl novinářům.

Díky preferenčním hlasům se do sněmovny dostali z devátého místa starosta Chrudimi Jan Čechlovský, z 16. ředitel Šumperské provozní vodohospodářské společnosti Radim Jirout a z 18. místa starosta Poličky Jaroslav Martinů. Oba starostové dnes novinářům řekli, že dokončí v čele svých měst volební období a v podzimních komunálních volbách o post starosty již usilovat nebudou.

Dokončení viz českénoviny.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn