Policie podezírá Dohnala z dalšího trestného činu

Protikorupční policie podezírá prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu Františka Dohnala z dalšího trestného činu. Prověřovat ho začala kvůli tomu, že podle ní odmítl vydat kontrolnímu orgánu sněmovny podklady pro audit hospodaření úřadu.

Protikorupční policie podezírá prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu Františka Dohnala z dalšího trestného činu. Prověřovat ho začala kvůli tomu, že podle ní odmítl vydat kontrolnímu orgánu sněmovny podklady pro audit hospodaření úřadu. Sdělila to mluvčí pražského městského zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Dohnal je již od dubna stíhán kvůli užívání údajně luxusních bytů za státní peníze. Proti obvinění podal stížnost, kauza je podle něj politická. „Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality zahájil 20.května úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele,” uvedla Zenklová. V případě odsouzení by Dohnalovi hrozilo až tříleté vězení. Kvůli užívání bytů byl šéf NKÚ obviněn z porušení povinnosti při správě cizího majetku. Protože měl svým jednáním způsobit škodu za více než 900 tisíc korun, hrozí mu v tomto případě až pětiletý trest.

Dokončení viz Týden.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn