BIS varuje před snahou lobbistů ovlivňovat správu majetku státu

Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS) za uplynulý rok varuje před snahami podnikatelských a lobbistických skupin získat vliv nad významnými rozhodnutími při správě státního majetku.

Praha – Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS) za uplynulý rok varuje před snahami podnikatelských a lobbistických skupin získat vliv nad významnými rozhodnutími při správě státního majetku. Na tento problém upozorňuje BIS dlouhodobě. Jako příklad zpráva zveřejněná dnes na webu BIS uvádí stejně jako loni Lesy ČR. Podle BIS na sebe díky svému značnému majetku soustředily pozornost skupin, jejichž cílem bylo ovlivňovat obchodní a personální záležitosti státního podniku.

Lesy ČR v reakci uvedly, že obsah výroční zprávy BIS je plně interní záležitostí zpracovatele zprávy. „Spekulace o ovlivňování záležitostí LČR lobbistickými skupinami a konkrétní hypotézy z toho dedukované jsou neopodstatněné a jsou pouhými nepodloženými spekulacemi, které nemají racionální a věcný základ,” uvedl pro ČTK mluvčí LČR Zbyněk Boublík s tím, že k obsahu textů zprávy se podnik nehodlá vyjadřovat.

Dokončení viz České noviny.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn