Kalouskův milionový přítel Richard Háva

Parlamentní volby vynesly vzhůru nejen celé strany, ale hlavně konkrétní lidi. O konkrétních „nových mocných” seriál HN. Úspěch strany TOP 09 katapultoval vzhůru i zbrojaře Richarda Hávu. Jeho firmy už vydělaly na kontraktech s vládou stovky milionů.

Parlamentní volby vynesly vzhůru nejen celé strany, ale hlavně konkrétní lidi, jejichž moc a vliv jsou teď o poznání větší než před dvěma týdny. HN proto dnes zahajují seriál NOVÍ MOCNÍ – počínaje dneškem najdete na předních stránkách našich novin každý den portrét někoho z těch, kteří budou v novém povolebním uspořádání hrát rozhodující roli.

Úspěch strany TOP 09 katapultoval vzhůru i zbrojaře Richarda Hávu. Jeho firmy už vydělaly na kontraktech s vládou stovky milionů.

Snad s nikým se Miroslav Kalousek nepřivítal tak vášnivě. Když zbrojař Richard Háva vstoupil v sobotu po volbách do štábu TOP 09, exministr financí jej nadšeně objal.

Kromě něj si vytáhlého, jak z lifestylových časopisů oblečeného podnikatele nikdo nevšiml. Vášnivý cestovatel Háva nejprve předal prvnímu místopředsedovi TOP 09 vodku z Dálného východu a pak se spolu na několik desítek minut zavřeli v kanceláři v patře Michnova paláce. Společnost jim dělal Michal Kuzmiak, lobbista, který pomáhal jak ODS, tak lidovcům v době takzvaného sarajevského atentátu. Poslední roky je klíčovým Hávovým spolupracovníkem, blízko má i ke Kalouskovi.

Dokončení viz Hospodářské noviny.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn