Koalice: Firma s nejasnými vlastníky státní zakázku nedostane

Vyjednávači tří stran možné příští vládní koalice ODS, TOP 09 a Věcí veřejných (VV) se dnes shodli na posílení pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu, generální inspekce bezpečnostních sborů, na korunním svědkovi a zveřejňování údajů o veřejných zakázkách na webu.

Praha – Vyjednávači tří stran možné příští vládní koalice ODS, TOP 09 a Věcí veřejných (VV) se dnes shodli na posílení pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu, generální inspekce bezpečnostních sborů, na korunním svědkovi a zveřejňování údajů o veřejných zakázkách na webu. Po schůzce to novinářům řekl zástupce ODS Petr Tluchoř s tím, že K9 se v otázce veřejných zakázek a boje proti korupci „výrazně posunula”, uzavřena by kapitola měla být v pondělí.

Lídři tří stran se dnes také shodli, že pro obecné referendum bude zapotřebí získat alespoň 250.000 podpisů. Vláda pak bude muset do tří měsíců připravit zákon, o kterém by zákonodárci rozhodovali ústavní většinou. Referendum by nesmělo být vypsáno o otázkách bezpečnosti, daní nebo lidských práv.

Dokončení viz České noviny.czk

Facebook
Twitter
LinkedIn