Podnikavá liberecká politička dokázala vydělat „bokem“ 90 milionů

Náměstkyně libereckého hejtmana Lidie Vajnerová se zařadila mezi nejbohatší politiky v Česku. Je společnicí nebo akcionářkou ve třinácti firmách. Kromě toho stíhá ještě osmnáct funkcí v dozorčích radách, představenstvech nebo je jednatelkou několika firem.

Náměstkyně libereckého hejtmana Lidie Vajnerová se zařadila mezi nejbohatší politiky v Česku. Loni dokázala „bokem” vydělat pohádkových 90 milionů korun. Je společnicí nebo akcionářkou ve třinácti firmách. Kromě toho stíhá ještě osmnáct funkcí v dozorčích radách, představenstvech nebo je jednatelkou několika firem.

Miliony politička získala prodejem akcií nejslavnější liberecké turistické atrakce Babylon, kterou vlastní se svým manželem. Utržila za ně 85 milionů korun. Komu je prodala, neřekla. Nicméně na internetovém portálu justice.cz lze najít informace, že mezi akcionáři Centra Babylon v roce 2009 přibyla společnost Filea Aktiengesellshaft, která sídlí v Lichtenštejnsku.

Vajnerová na kraji šéfuje cestovnímu ruchu, z něhož Babylon žije. „Babylon ale nevydělává díky tomu, že by ho podporoval kraj,” říká krajský opoziční zastupitel Martin Půta.

Dokončení viz iDnes.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn