Newsletter Právní poradny Oživení

Právní poradna Oživení vydala v červnu druhý newsletter, zaměřený zejména na úředníky a politické představitele měst a obcí.

Krátce před začátkem letních prázdnin se s Vámi chceme podělit o horkou novinku týkající se možnosti zveřejňovat na webových stránkách obcí záznamy ze zasedání zastupitelstva obce a to včetně úplných informací o příjemcích veřejných prostředků.

Ve sporu obce Psáry a Úřadu pro ochranu osobních údajů se k otázce konkurence práva veřejnosti na úplné informace o správě věcí veřejných a práva příjemců veřejných prostředků na ochranu osobních údajů vyjádřil Městský soud v Praze.

Dále v newslettru naleznete informace o vymáhání škody na majetku obce a praktický příklad, jak může skončit správní řízení, které je vedeno podjatým úředníkem. V neposlední řadě věnujte pozornost také informaci Ministerstva vnitra o možnostech získat dotaci na preventivní protikorupční opatření.

Máte-li jakékoli pochybnosti o správnosti zvoleného postupu při nakládání s veřejnými prostředky, můžete se na nás kdykoli obrátit.

PODNĚTY TÝKAJÍCÍ SE KORUPCE PŘIJÍMÁME NA TĚCHTO KONTAKTECH:

OŹIVENÍ, o. s.
Muchova 13, 160 00 Praha 6
Tel. 257 531 983
e-mail: [email protected]

Facebook
Twitter
Zatím tu nejsou žádné komentáře.

Přidejte komentář