Šumperští středoškoláci poradí starostovi s rozpočtem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V pondělí 26. září od 13 hodin proběhne další debata studentů s místními politiky v rámci projektu Poraď radním, tentokrát v Šumperku. Šumperský městský úřad se stane dějištěm setkání studentů dvou středních odborných škol s představiteli města.

Zástupci třetích ročníků ze Střední školy železniční, technické a služeb a Střední školy zemědělské budou před zraky starosty Šumperka Zděnka Brože a dalších zastupitelů předkládat své návrhy do tzv. participativního rozpočtu města, který Šumperk připravuje.

“Našim cílem je vždy společně se studenty najít palčivé téma v jejich obci, proškolit je v argumentačních dovednostech a dát jim možnost představit svým politikům, jak by místní problémy a výzvy řešili oni,” konstatuje projektový koordinátor Oživení David Kopecký.

Tzv. participativní neboli účastnický rozpočet má začít v Šumperku fungovat od nadcházejícího roku. Proces je postaven na tom, že z městské kasy bude vyčleněna částka a sami občané budou moci rozhodnout, na co prostředky poputují.

Projekt Poraď radním je celorepublikovou iniciativou, který souběžně probíhá v sedmi dalších městech v rámci České republiky, debata s politiky je vždy jeho vyvrcholením. Každý ze školních týmů bude podle podle formátu britské parlamentní debaty překládat svá vlastní stanovisko k tématu a polemizovat s řešeními sousední školy.

Facebook
Twitter
Zatím tu nejsou žádné komentáře.

Přidejte komentář